Eduard Selami, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka shallur kandidaturen e tij per kryetar te PD dhe ka deklaruar se situata ne te cilen ndodhet kjo parti duhet shfrytezuar per te riperterire vlerat e saj./r/n/r/nEduard Selami speaks during a press conference, declaring his candidature for the new leader of Democratic Party, DP.

Sfidanti i kryedemokratit Basha në garën për drejtimin e PD-së shpreh bindjen se do ta fitoje garen dhe do te jete ai qe do te drjetoje demokratet drejt fitores.

Në një postim në faqen e tij në FB, Selami shkruan se e ka tashmë edhe planin pas fitores.

“Une kur te fitoj do ta filloj nga analizat e hapura. Shqiptaret vendosin se kush parti do te fitoje dhe kush do shkoje ne servis. Une do ta filloj qe nga seksioni me i thjeshte ne 69 deget e PD dhe me dhjetra e qindra seksione qe ka. Une kam zbritur ne deje”- shkruan ai.

Kandidati për kreun e PD: Oferta që i refuzova Bashës, Berisha e ka një të preferuar

Kandidati ne gare per PD, ish-deputeti Eduard Selami ka treguar se katër vite më parë Lulzim Basha i ka propozuar postin e nënkryetarit të partisë, por ai e ka refuzuar.

BurimiShekulli
Shperndaje