Kancelarja gjermane, Angela Merkel, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai francez Emmanuel Macron janë takuar sot, në kuadër të margjinës së ditës së fundit të samitit G20.

Reuters transmeton se zëdhënësi i qeverisë gjermane ka bërë të ditur se liderët e të tri shteteve janë pajtuar në lidhje me rëndësinë e zbatimit për ndërprerjen e armëpushimit në lindje të Ukrainës, të arritur në kuadër të marrëveshjes së Minsk nga viti 2015.

BurimiFOL
Shperndaje